Svatý v Teplákovce - 6.díl

Sv. v Teplákovce nenápadně vpašuje kufr peněz, který vydělala Micka v Praze, doktoru Votavovi do bytu. Jsou to ostatně peníze Micky a bylo by tedy jen správné, kdyby je použili na výchovu dcery Marušky.
 
Navíc jsou to černé peníze, Sv. v Teplákovce dostává varovný email, že celá akce s proměnou Alice v šest koček smrdí peklem. Agenti dohledávají informace o doktoru Votavovi, ale nacházejí pouze složku doktora Fausta. Celá situace je nejistá a Nejvyššího Rozhodčího a Svatou trojici nanejvýš znepokojuje. Začínají litovat, že Sv. v Teplákovce doporučili návrat do rodného města. Mají oprávněné obavy, že se zapletl s temnými silami.
 
Doktorův dům navštíví Sváťa s kufrem jednou dopoledne, když nikdo není doma. Otevře si dveře paklíčem a kufr nenápadně pohodí do komory. Pak ochutná Micky gulášovou polévku a pečeni, která je v troubě připravená k obědu. Zapije to vše červeným vínem, které má doktor Votava na stole a drze odchází. Jeho drzost je však spíše naivita, jak se o pár minut později ukáže.
 
Už na chodníku se mu začne točit hlava a je mu špatně od žaludku, doplazí se do své garsoniéry, kde halucinuje. Kolem jeho hlavy začnou lítat noční můry, i když je teprve poledne. Někdo otvírá dveře, vchází HR Zina a snaží se ho přesvědčit, že je největší benátská kurtizána svázaná pravou nohou s ďáblem. Útočí na něj rozeklaným jazykem. Její účes s obrovskými natáčkami mu připomíná barokní paruky. Z její falešné pihy na obrovském, ale pevném poprsí stříká morfium. Ne, není to morfium, je to hadí sperma. Ano, je to barokní kráska, která jak švihem proutku omládla a je nesnesitelně svůdná. Chce po Sváťovi, aby si sundal tepláky a nabízí se, že ho bude svým jazykem bičovat. Sv. v Teplákovce se brání. Zina ho přetáhne svým jazykem, jak důtkami přes obličej, Sv. v Teplákovce omdlí. Ještě předtím, ale stačí vyslovit v dávno zapomenuté řeči zaříkávadlo: Hundai Karche Porsche aluminium! Zina se začne svíjet a i přes velkou snahu v garsoniéře zůstat, odtud vyjede tak rychle, jak rudé lamborgini proměněné na dálnici v hořící blesk.
 
Když se Sv. v Teplákovce probudí, je mu již jasné, že zde došlo k prvnímu kontaktu s temnými silami, obává se, že to nebude poslední kontakt. Rozhodne se, že musí vypátrat spojení mezí slévárnou, která je hnízdem neřesti, jak teď již dobře ví, a doktorem Votavou. Co slévárnu s doktorem spojuje?
Netuší.
Možná by nebylo pro začátek vůbec špatné zeptat se, co ve slévárně vlastně slévají. Tak daleko ale ještě nejsme. 
 
Mezitím se rodí vztah mezi Haničkou z kontaktního centra a Michalem z technického oddělení slévárny. Jdou spolu na oběd, oba spolu živě diskutují a smějí se. Nikdo neví čemu. Jsou mladí a nedělají si s tím zatím starosti. Na obědě dojde k sblížení, Hanička políbí svojí vidličku, napíchne na ní svůj kousek řízku a vloží jí do pusy Michalovi. Ten zavře oči a maso smyslně žvýká, pak ho polkne. Hanička se začervená. Nic z toho neuniklo Alici, která obědvá s holkama z účtárny u vedlejšího stolu. Trochu se zamračí, Hanička je totiž vdaná.
Ale má dost svých starostí, Zinina akce, jak vyštvat Mikiho ze slévárny se už rozjela.