Odpověď paní Haniny

Pane Alberte! 

Škoda, že nemáte šest uší a já troje ústa, abych mohla jedním dechem vyhrknout, co se přihodilo. 

Totiž stalo se, že sen se přiblížil k realitě a já přišla k sadu. Vlastním teď dvě jabloně, třešeň, švestku a hrušku! A přijde mi jako znamení, že jediný tam teď kvetoucí strom, je hrušeň. Kvete bíle a vypadá, jako nevěsta mezi svědky.

Jabloně mají v květech taky nadito, takže se nemusíme omezovat na tři nohy denně. 

Pane Alberte, kdysi jsem četla o Budhovi, co přišel k osvícení v sadu. Myslím, že mám momentálně to samé. Hrušky a jablka. Jeden svět, jeden koláč. Už vidím tu vaši nadřízenou, co vás nechtěla pustit k hruškám, jak jí padá brada, když jí anonym pošle několik fotografií, jak to s hruškami umíte.

 

Odpověď pana Alberta 

 
Milá Hanino,
nezlobte se, že jsem se tak dlouho neozval, ale měl jsem starosti. Víte, onehdá jsem na Vás intenzivně myslel v práci, až se mi podařilo dát několik jablek šťopkou dolů. Byl jsem pokárán směnovou vedoucí a obdržel písemnou důtku. To je nemilé, obzvlášť teď. Posun na hrušky se mi vážně vzdaluje. Jsem z toho smuten, ale Hanino, když na Vás pomyslím, sen o kariéře v hruškách se rázem rozplyne.
Nedávno jsem usnul na rehabilitaci a měl jsem o nás nádherný sen. Byl letní den, nebe bylo azurově modré a vzduch voněl květinami, úplně jako ve filmu Rosamunde Pilcherové. Seděli jsme v sadě jabloní, který byl oddělen od sadu hrušní ostnatým drátem. Říkám si, že ten ostnatý drát mezi sady je jistě znamením. Třeba to, že nejsem ještě dost zralý na hrušky. Hanino, jistě jste viděla film Prstýnek a ta scéna, jak pan Korbelář složil paní Fabiánovou na louce a pak se dlouze přisál na její rty.
Hanino chtěl jsem Vás také tak ohnout do trávy, ale náhle jsem uslyšel podivný zvuk. Zprvu jsem si myslel, že Vám ruplo v zádech, přece jen věk už tady je, ale všechno bylo jinak. Když jsem otevřel oči, uviděl jsem přísnou tvář rehabilitační sestry, která na mě křičela : "Nechrápej". Chvíli jsem zmateně pomrkával, ale pak jsem znovu zavřel oči a uviděl ten Váš jablečný štrúdl. Přesněji řečeno dvě nohy jablečného štrúdlu. No řekněte Hanino, pro člověka je jedna noha málo a tři zase moc.
Ráno bych snědl jednu nohu, v poledne druhou a po obědě bych již bez nohou sladce usnul.
Hanino, to by bylo daleko lepší než, jak se pan Korbelář válí po paní Fabiánové ve filmu Prstýnek.
 
S láskou 
 
Váš Albert
 

Odpověď paní Haniny

 
Vážený pane Alberte.
Úplně vás vidím, jak bílých rukavičkách rovnáte to ovoce z rajské zahrady a až se červenám, když si představuji, že jedno to jablíčko poznání spolu třeba jednou sníme.
Ale asi vás zarmoutím. Kyčle mám bohužel v pořádku. No koleno mě zlobilo, ale dá-li bůh, zase se ozve. Nicméně dobře, že jste zmímil rehabilitaci. Nemusím vám dávat kontrolní otázku.
Nevěřil byste totiž, jakou potíž máme, my zralé dámy s mladíky, a čeho jsou schopní, aby se vloudili do našich srdcí a hnízd. Je jich čím dál tím víc. Móda nebo co.
Vydávají se za naše vrstevníky. Vlasy na šedivo si barví, falešné kníry lepí a trh jim jde na ruku! Už prodávají i pánské kalhoty a svetry push up, takže si zadek a břicha nemusejí vycpávat, aby vypadali starší! My padesátnice jsme pro ně teď jako lovná zvěř. Chápu, že jsme pro ně sexy, ale nesnesu lež a přetvářku.
Musela jsem se kolikrát při seznamování uchýlit ke lsti a položit kontrolní otázku. Jestli Víťa Vávra zpíval o dívce s citrónovou šťávou, nebo o dívce s pomerančovou šálou. Vám ji dávat nemusím. Vy jste se díky znalosti rehabilitaci osvědčil předem.
Ale jednu otázku na vás přece jen mám a obávám se odpovědi. Jíte jablka? Víte potkala jsem spoustu lidí, kteří v soukromí nesnesou nic, co souvisí s jejich prací. A štrůdl je můj tradiční nedělní produkt.
Zdraví a doufá Hanina
 

Odpověď pana Alberta

 
Milá paní Hano,
jmenuji se Albert a pracuji v Albertu. Rovnám jablka śťopkou nahoru, povolené odchýlení šťopek od svislé osy je maximálně 1 milimetr. Byl jsem obráběč kovů, ale firma zkrachovala, tak se teď věnuji štopkám. Možná by bylo lepší, kdybych pracoval u hrušek, jelikož ve svém inzerátu píšete, že by se Vám hodil někdo, kdo vymění žárovku a jak známo hruška je svým tvarem podobná žárovce, ale paní Hano zatím bohužel… Když se budu hodně snažit, povýším z jablek na hrušky a to už je úplně jiný level. Avšak pokud máte jabloně, naroubujete si je, sklidíte jablka, poskládáte do bedniček, rád Vám je setřídím šťopkami nahoru, a že jste to Vy paní Hano, odchylka od svislé osy bude maximálně 0,5 milimetru. To je teprve romantika paní Hano, věřte mi. Tyto řádky Vám píšu na rehabilitaci, chodím na elektroléčbu, magnetoterapie. Bolí mě kyčle. Taky Vás bolí kyčle, paní Hano ? Mohli bychom chodit spolu, leželi bychom vedle sebe, drželi se za ruce, magnety by tiše předly. Ach paní Hano, dovedete si představit tu krásu ?  
 
Tuto rubriku řídí a garantuje její profesionální i lidskou kvalitu seznamovací agentura Liběna Slavěna  
©Liběna Slavěna
 

Hanina hledá citlivého a ušlechtilého muže +-50 let.

 
Dobrý den. Tolik mně potěšilo, že v kolonce kontakt, máte i inzerci. Totiž sháním partnera a ráda bych si u vás dala seznamovací inzerát. Pokusila jsem se jej prve sehnat osobně. Navštěvovala jsem za tím účelem místa, kde se muži hromadně vyskytují, to znamená vymetla jsem mnoho hospod, sportovních utkání se účastnila a v nouzi nejvyšší jsem svou odbornost překvalifikovala na obráběče kovů. Výsledek? Když to řeknu obrazně, stále mi nemá kdo zašroubovat žárovku. Když jsem narazila na vaše stránky, spadl mi kámen ze srdce. Vás čtou jistě jen citliví a ušlechtilí muži. Možná je mezi nimi On, věkem kolem padesátky, bezdětný, rodinný typ. Ostatní na domluvě. Hanina
 
Vzkazy pro Haninu posílejte do redakce!