Otázky a odpovědi

Dobrý den, milí přátelé,
nevím na koho bych se obrátila, protože mám strach, že si o mně mé okolí bude myslet, že jsem přecitlivělá nebo snad dokonce psychicky labilní. Poslední dobou mám pocit, že jsem v našem pracovním týmu neoblíbená. Když přijdu do kuchyňky, všechny mé kolegyně zmlknou a dívají se ně mě. Dokonce i v jejich Ahóój nebo Čau, jak je? Cítím škodolibý podtón. Tuhle jsem vyšla z toalety a zaslechla jsem slovo p**a. O naší šéfce Jarce to nebylo, to vím. Té říkáme jinak. Myslím, že mluvily o mně. Co mám dělat? Píďa

Odpovídá naše HR specialistka, osobní koučka Zina:

Dobrý den, milá Píďo,

vaše pocity jsou úplně normální a na pracovišti zcela běžné. 

Možná jste opravdu trochu přecitlivělá, protože do práce se nechodíme ani bavit, ani kamarádit. Do práce chodíme, milá Píďo, hlavně pracovat. Proč vám tak strašně záleží na tom, jestli jste nebo nejste oblíbená? 

Myslíte si, že já snad jsem oblíbená? Že jsem nikdy nezaslechla, když jsem vyšla ze záchodu, to slovo na p? Ale jistě, že ano. A jsem na to hrdá, svědčí to jen o tom, že jsem opravdu výborná manažerka. 

Berte to jen jako trénink na vyšší pozici. Pokud vás pomlouvají, zřejmě vám závidí. Anebo jste opravdu ...dejme tomu výjimečná. 

Komu to vadí? Čemu to překáží? Buďte na sebe tvrdá a nenechte se rozhodit.

Dám vám jednu opravdu profesionální radu, hlavně se se svými pocity nikomu nesvěřujte a nestěžujte si HR na šikanu, to by vám jen ublížilo. Věřte mi, že by si o vás říkali, že jste paranoidní, že přeháníte, nemáte smysl pro humor a nejste týmový hráč.

A teď budu tvrdá, hodně tvrdá, vydržíte to, Píďo? Jestli vás to opravdu trápí, pomstěte se. Až půjdete okolo nějaké kolegyňky, jen tak jí trochu kopněte nebo do ní v kuchyňce strčte, věřte mi, ta káva z automatu přibarvená nějakou syntetickou barvou jen tak nepustí, pak zadržte smích a omlouvejte se, hlavně aby vám to šlo ze srdíčka. A co je opravdu hard core? Udělala jsem to jen jednou, když jsem se potřebovala vyšvihnout na pozici Specialista  VIII., nachcat pomlouvačce do boty nebo do čaje. Nabilo mě to takovou energií a podala jsem pak takový výkon, že jsem naskočila rovnou na pozici Senior Specialista XIII.

Budu na vás myslet, jděte do toho a ničeho se nebojte  

Zina

P.S. Napadá mě, neříkaly spíš Píďa než Píča, když jste vyšla z té toalety? Možná máte opravdu trošku paranojku. Ale nebuďte z toho smutná, setkala jsem se ve své profesní praxi s celou řadou šikovných paranoiků, kteří to dotáhli opravdu hodně vysoko.