Sv. v Teplákovce - 11. díl

Sváťa a jeho cvičební tým stojí seřazený ve fit roomu, všichni mají na sobě firemní bleděmodré teplákovky s ostře fialovým panáčkujícím lvem.

Jurský park se tváří nasraně, Michal jako jediný muž se tváří vyděšeně, dělá se mu špatně od žaludku, musí okamžitě na záchod.
Poznal totiž ve Sváťovi toho tajemného běžce, který ho nachytal s Haničkou v parku.
Poznal mě? Nepoznal mě? Ptá se sám sebe a kroutí se.
Sváťa si toho všimne, usměje se a řekne.
Kolega se začal už rozcvičovat, výborně. Takže začneme kroužením v pase.
Všichni začnou neochotně kroužit.
Nepoznal mě! 
Oddechne si Michal a jak se mu uleví, rozkrouží se tak, že si málem ukroutí horní polovinu těla. Naštěstí se začne předpažovat, vzpažovat a dělat mírné dřepy tam, kam až vás bolest pustí.
 
V druhé části cvičení jim Sváťa nabídne tykání a rozdá jím sluchátka napojená na zdroj hudby.
Požádá je, aby si okolo sebe udělali prostor a hýbali se podle hudby. Pak to strašně vohulí a do uší jim zařve Chuck Berry. Všichni se nejdřív leknou, vyděšeně nadskočí, ale hudba jim nedá a začnou se pohupovat v bocích.
Sváťa jim jde příkladem, odhodí bundu a jen v tričku začne trsat.
To vše se odehrává za naprostého ticha, ze sluchátek žádný zvuk neunikne. Děvčata se rozparádí, začnou se usmívat, prolamují se v bocích a dělají kyčelní rozkyvy. Sváťa do rytmu tleská. Když jejich třicetiminutovka skončí, jsou všichni rozjaření, mají červené tváře a je jim líto, že musí jít pracovat.
Tak zítra! Loučí se s nimi Sváťa.
 
Když potkají na chodbě Zinu, která se jich přátelsky zeptá: Tak jaký to bylo?
Nasadí rychle nasrané tváře a aby to Zině nebylo podezřelé, sborově znechuceně odpoví: Jooo, dobrý.
Zina: Protáhnul vás pořádně, co?
Holky z Jurskýho parku: Jo, pořádně.
Zina: Máte ještě chuť na cigaretku?
Vnitřní hlas holek z Jurskýho parku volá: Jo, na cigaretu a na sex!
Ale tuší, že právě teď provozovaly něco tajného, něco zakázaného na půdě firmy, a tak nasraně sborově odpoví: Teď zrovna ne. A lapají sborově po dechu.
Zina spokojeně: Tak vidíte děvčata, jak vám to prospívá!
A svižným dívčím tempem odchází do své kanceláře schroupat si mrkvičku. Když zavírá dveře, uslyší za sebou smích.
Čemu se smějou? Pomyslí si.
Zavolá si Sváťu. Dává mu příkaz, aby zintenzivnil trénink, ten jí slibuje, že za 14 dní uvidí viditelné výsledky.
 
Na příští hodině jim rozdá sluchátka hned na začátku a pustí jim Stouny. Kdo už nemůže, položí se pod palmu na podlahu, odpočívá a Sváťa mu pustí do sluchátek meditační hudbu nebo církevní sbory.
Další den jim pustí Boba Marleyho a pak postupně Iggyho Popa, Davida Bowieho, Franka Zappu, Sex Pistols, Clash a postupně všechny pankáče včetně Visacího zámku, taky Tři sestry a nějakou tu balkánskou dechovku a cikány, Garáž a na zklidnění Velvet underground a Muchomůrky od Mejly Hlavsy nebo něco od Mahlera.
Pak jedna cvičenka přinese nesměle cédéčko svého syna a jedou na Midi lidi a na Princess Chelsea a pak další cvičenka přinese cédéčko své dcery a jedou na Čoko Voko, skáčou a hrozně se u toho smějou, ale ne moc nahlas, aby na ně Zina nevlítla a nezatrhla jim to a Alena nadšeně volá:
Holky, to jsem nevěděla, že je něco tak skvělýho, něco jinýho než disco, Michal David a Vondráčková. A všechny dají na závěr společné pogo!
Jak holky cvičí, začínají všechny hubnout, zpevňují se jim svaly, mizí břicha, vrací se jim dobrá nálada a sebevědomí. Při tanci dělají pohyby s posilovací gumou, začínají mít sílu, Sváťa těm pokročilejším ukáže pár základních pohybů z bojového umění.
 
Zina se první měsíc spokojeně usmívá, druhý měsíc je sama ze sebe nadšená, jak to pěkně zmenežovala a třetí měsíc se tomu přestane věnovat, protože se zažere do projektu Mandarinka a na projekt cvičením proti kouření zapomene, takže si ani nevšimne, že si tady Sváťa pod jejím dohledem vybudoval dobře vycvičenou armádu, psychicky i fyzicky nabušenou jednotku rychlého nasazení.
 
Mladší cvičenky postupně začnou nejtvrdší rokeřiny prokládat parakotouly a zkušenější ženy vycvičí Sváťa v umění soustředit se, zhypnotizovat a zneškodnit.
Michalovi se to zdá podezřelé, ale když vidí, jak to holky baví, jak vypadají dobře, jak se jim vrací síla a sebevědomí, zapomena na prodžekt Udáváním k povýšení, mlčí a nikomu nic neříká. Ostatně i jemu se ohromně zpevnil zadeček a narostly mu svaly, jak říká Hanička.
 
Ostatní se dívají na holky z technického trochu zaraženě. Možná je začínají i trochu skrytě nenávidět, protože jsou teď všechny pozitivní, usmívají se, vypadají úžasně mladě, lehce, cool, sexy a trendy a začaly se i trochu jinak oblíkat. Nosí džegíny a k tomu saka a kožené bundy, trička sice bez nápisů, ale svým tvarem jednoznačně překračující dress code. Začaly se i jinak česat a došlo i k velkým změnám v oblasti make upu.
 
Nikdo ale vlastně neví, co přesně jim vyčítat. Ostatní na ně žárlí, a tak Vašek musí vydávat stále nová a nová upřesnění ohledně dress codu, ale holkám z Jurského parku není, co vytknout.
To, co je odlišuje, je nevyslovitelné, je to prostě nějaká jiná energie, jiný vítr, který fouká z jejich části open airu.
 
Pracovně jsou v pohodě, podávají výborné výsledky, Zina je chválí a propaguje svůj projekt ranní cvičení v celé korporaci.
Na nátlak holek ze mzdovky a z účtárny, zavede cvičení i pro ně, pak se přidají holky z recepce a kluci sekuriťáci, nakonec se Sváťou ve třicetiminutových blocích cvičí během dne skoro celá firma kromě manažerů.
Vy budete chodit do fitka, žádný cvičení s řaďákama! Řve na ně Zina na meetingu.
A budete využívat ty slevy do fitka, co jsem vám domluvila, jinak uvidíte!
 
Sváťa si tak nepozorovaně vybuduje dobře vycvičenou, spolehlivou a oddanou armádu. Všichni nějak podvědomě chápou, že on je nejen jejich cvičitel, ale i duchovní vůdce. Vědí, že oni jsou jeho andělé. Konečně je tady má někdo rád!
 
Asi tušíte, že to Sváťovi brzo zatrhnou a vyhodí ho. Takhle to v práci prostě nejde! Aby byli šťastný a měli se rádi. To je nebezpečný! 
Jakmile Zina dorazí projekt Mandarinka, hned začne něco větřit.  Ale to až v dalších dílech. Zatím tedy klidně tancujte a cvičte, zatím se nic neděje!