Sv. v Teplákovce - 8.díl

 
Probíhá výběrové řízení na cvičitele Jurského parku. 
 
Správně tušíte, že se do něj přihlásil i Sváťa. Ostatně teplákovku už měl a Zinu naprosto okouzlil. Vlastně jí dojal k slzám.
Nezajímal se o plat, řekl, že pracuje rád i zadarmo, že mu stačí nějaký menší příspěvek za ochotu, že rád pomůže slévárně, protože už jako malý chlapeček byl zamilovaný do značky sLEV a jejího loga s bleděmodrým lvem s ostře fialovou mužnou hřívou. Řekl, že rád podpoří fyzickou zdatnost a zdravý životní styl týmu, který má tak náročnou práci. Vykázal se svými výsledky v oboru, Zina velkoryse přehlídla jeho kariéru v Kuratoriu, podíl na spartakiádách v Moskvě a pochválila ho cvičení v Sokole. Sváťa se totiž v pozemských věcech moc nevyznal, a tak do svého životopisu uvedl všechny tělovýchovné organizace, na které na internetu narazil. 
 
Když Sváťa odcházel, řekla Zina dojatě Vaškovi:
To je kvalitní člověk, takových kdybychom měli víc, nemáme žádnou práci! Tedy ...rychle se opravila: Žádnou tu úmornou práci, jak lidi motivujeme a motivujeme a oni jsou negativní a negativní...Ten bude za práci vděčný.
 
Pak se naklonila k Ině: Ty jsi ženská, od tebe to spíš vezme, jen mu řekni, ať si koupí  lepší teplákovou soupravu, ten retro tmavomodrý silon s bílými pruhy je sice slušivý a teď i trendy, ale ...jak to říct, když se zpotíš, smrdí.
 
Ina: A co kdybychom mu dali tu firemní teplákovku se lvem. 
 
Zina: To je nápad, Inuško. A ztrhneme mu jí z první výplaty, řekneme mu, že po třech měsících mu ty peníze zároveň s prodloužením smlouvy vrátíme, ale kdo ví, co bude za tři měsíce...
 
Vašek: Navíc, to není člověk, který by se o nějakou tu tisícovku hádal.
 
Zina: Kolik vlastně stojí ta naše teplákovka?
 
Vašek: On si jí ještě nikdo nekoupil, takže …
 
Zina s povytaženým obočím: Ani ty ne? Je to kvalitní materiál, značkové zboží, proč ne?
 
Vašek, trochu se vrtí: Ta barva a ten lev, jak panáčkuje...
 
Zina: Co je s barvou? Nelíbí se ti snad naše firemní barvy? Já jsem soupravu dostala za první místo v projektu Výsek, takže jsem si jí taky nekupovala, ale mně se naše firemní barvy moc líbí a moc mi sluší!
 
Vašek: Ty jsi žena. Krásná žena. Dodává rychle, tobě sluší všechno. Ale dovedeš si představit mě v bleděmodré teplákovce s fialovorůžovým lvem...
 
Zina: Dovedu. Máš předsudky, pastelové a výrazné barvy nosí dnes i muži. A koukej si jí koupit, budeš ho totiž chodit kontrolovat, co tam s těma ženskejma provádí.
 
Vašek, poslední pokus: Já mám svojí, najkovou teplákovku...
 
Zina: Řekla jsem, že budeš chodit ve firemní. Zvýší hlas a pak zakřičí: Vem si příklad z toho cvičitele, v životopisu má, že už jako malý chlapec sbíral nálepky a odznáčky naší firmy. 
 
Vašek, trochu vzdoruje: To byl ještě národní podnik Zino, když byl náš cvičitel malý chlapec...
 
Zina: Nech toho Vašku, chceš se mi stavět?
 
Vašek: Nechci Zino, koupím si tu teplákovku.
 
Zina: Tak dobře.
 
Ina dodává snaživě, ráda by se dostala na Vaškovo místo: Já si jí Zino, koupím taky. Je krásná.
 
Zina dost nasraně: Ty jí snad ještě nemáš?
 
Ina zatáhne hlavu mezi ramena, jak polekaná želva.
 
Ina: Ne.
 
Zina: Jak mám s takovým týmem pracovat. Dvacet kliků o polední pauze, Oba!