Šokující zjištění! Kočky nejsou podobné svým pánům...

 
Podle studie californské univerzity vyšlo najevo, že kočky na rozdíl od psů nejsou podobné svým pánům. 
 
Jak nám sdělil profesor Ludwig Camplin z tisíce sledovaných koček a jejich pánů jen jedna byla fyziognomicky a obličejem podobná svému majiteli, šlo o kočku mývalí a její majitel Joshua Dilainy měl již od svého dětství výstižnou přezdívku Mýval. Ve zbylých 999 případech nebyl zaznamenán ani jeden, kdy by kočka byla podobná svému člověku.
 
Zajímavé však je, že byly zaznamenány tři případy, kdy kočka byla podobná některému ze sousedů. Nešlo ani tak o podobnost vizuální jako spíš o podobnost v jejím chování. Tři sledované kočky Mína, Míla a Millie se zcela identifikovaly se svými sousedy. Mína s Lucy MacGregorovou, která pracuje jako tanečnice v nočním baru. Míla s MUDr. Josephem Krizkem, psychiatrem a Millie s nezaměstnanou Paulou Crainbergovou.
V čem se chování koček podobalo chování jejich lidských vzorů nám profesor Camplin neprozradil.
 
Řekl: Bylo by předčasné vyvozovat z tohoto celkem malého počtu sledovaných koček a lidí nějaké závěry, bylo by to nevědecké a zavádějící. V našich výzkumech budeme samozřejmě i nadále pokračovat, čekáme jen na přidělení behavioárního grantu. Jediné, co mohu v této chvíli říci, je, že kočky ve většině případů nejsou podobné svým pánům, ale téměř ve všech případech jsou podobné jiným kočkám. 
   
   

zdroj: PTK, ABC 

 

Kočky